28 kwietnia 2017 r w ramach Projektu Ekologicznego w Szkole Podstawowej w Sokołowicach odbyło się III Ekologiczne Spotkanie Integracyjne  pod hasłem „Aktywni dla zdrowia”. Uczniowie objęci projektem to dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy , uczniowie Szkoły Podstawowej w Bierutowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokołowicach. Patronat nad projektem objął wójt Gminy Oleśnica –Marcin Kasina.

Celem imprezy było wytworzenie u uczniów nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia. Na przyjeżdżających do szkoły w Sokołowicach czekało moc wrażeń. Aby promować zdrowy i sportowy styl życia uczennice klasy VI Marcelina Banasik i Klaudia Tomczyk zaprezentowały piękny układ gimnastyczny, zaś uczennica klasy IV Paulina Reślinska równie pięknie zatańczyła taniec współczesny. Podczas spotkania pojawił się doktor Ząbek vel Marek Chotnicki uczeń klasy VI, który uświadamiał uczestników spotkania jakie produkty należy spożywać aby być zdrowym. Nad oprawą techniczną imprezy czuwali specjaliści z klasy VI Wojciech Graczyk i Kacper Bożek.

Wielkim hitem projektu okazał się pokaz mody ekologicznej .Stroje w których zaprezentowali się modele i modelki mógłby pozazdrościć sam Dior.

Wszyscy uczestnicy projektu mogli przekonać się jak można się zdrowo i smacznie odżywiać. Taki właśnie poczęstunek przygotowały jak zwykle wspaniałe mamy uczniów szkoły w Sokołowicach.

Wielkim wsparciem dla organizacji Projektu Ekologicznego byli sponsorzy  wójt Gminy Oleśnica – Marcin Kasina,  Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kunaj,  Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego – Jarosław Polański  ,Maciej Syta Kierownik Referatu Promocji, Współpracy i Pozyskiwania Funduszy  – ludzie, którym leży na sercu dobro naszych milusińskich. Byli oni również fundatorami upominków dla wszystkich dzieci biorących udział w projekcie.

Opiekunowie projektu: Iwona Polańska, Ewa Grzesik – Szkoła Podstawowa nr 6 w Oleśnicy, Małgorzata Bielecka, Natalia Różańska – Szkoła Podstawowa w Bierutowie, Ewa Bugaj, Alicja Kubik – Szkoła Podstawowa w Sokołowicach