RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczą w  projekcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Fundacja zapewniła podstawowe pomoce do prowadzenia zajęć: fantomy, filmy instruktażowe oraz podręczniki dla uczniów.

W ramach realizacji projektu w każdym semestrze roku szkolnego dzieci biorą udział     w zajęciach, podczas których poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przyswajają zagadnienia dotyczące umiejętności zachowania własnego bezpieczeństwa, sprawdzenia przytomności osoby poszkodowanej, ułożenia jej w pozycji bocznej ustalonej, wezwania pomocy. Uczą się wykonywania oddechów ratunkowych i uciskania klatki piersiowej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczą w opisanych zajęciach. Dużym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia praktyczne na fantomach.

Elżbieta Węgrzynowska