NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

08 listopada, w przededniu 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczciliśmy pamięć naszych pradziadów, którym zależało, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

W montażu słowno – muzycznym piątoklasiści przedstawili drogę, która wiodła Polaków do suwerenności, przybliżyli sylwetki postaci historycznych zaangażowanych w walkę o niepodległość. Wyjaśnili też zebranym, w jaki sposób współcześnie przejawia się postawa patriotyczna, jak młode pokolenie może wyrazić swój szacunek dla narodowych wartości.

Poprzez uczestnictwo w uroczystości uczniowie wzbogacili swą  wiedzę na temat odrodzenia państwa polskiego i uświadomili sobie, w jaki sposób mogą wyrazić własne przywiązanie do ojczystego kraju.

Danuta Stempniewicz