Wybory szkolne 2021/2022

21 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyborach szkolnych. W tym dniu wybrali skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022 oraz oddali głos na kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy, którzy dołączą do kontynuującej kadencję uczennicy. Okazją do bliższego poznania  kandydatów, w tym ich propozycji i planów działań, były przeprowadzone w tygodniu kampanii wyborczej spotkania z każdą z klas.

W związku z zakończeniem kadencji opiekuna SU oraz Rzecznika Praw Ucznia, społeczność uczniowska podjęła również decyzję na temat wyboru swoich opiekunów.

Podliczenie głosów przez Komisje Wyborczą, przyniosło odpowiedź  na temat decyzji wyborców i tym samym został ustalony skład:

1.Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Natalia Waszkowska

Z-ca Przewodniczącej: Patrycja Palacz

Członkowie: Hanna Łasińska, Zofia Cieślik, Anna Gierus

Opiekunem Samorządu uczniowskiego została Katarzyna Kuczyńska, a Rzecznikiem Praw Ucznia Ewa Jaskowiak

2. Młodzieżowej Rady Gminy (w okręgu wyborczym nr 2)

Franciszek Sieruga

Anna Gierus

Zofia Cieślik (kontynuująca kadencję)

Uczestnictwo w wyborach szkolnych – możliwość oddania swojego głosu oraz kandydowania, a docelowo działania na rzecz społeczności, to z pewnością ważne doświadczenie, dzięki któremu młodzi ludzie uczą się o prawach obywatelskich, o możliwościach wpływania na otaczający świat.

Gratulacje dla wszystkich wybranych!