Coś się kończy, coś się zaczyna, czyli pożegnanie roku szkolnego 2020/2021

Dzisiejszy cykl uroczystości rozpoczęło pożegnanie klas ósmych. Nasi absolwenci wkroczyli na nie tanecznym krokiem poloneza, po którym wprowadzono sztandar szkoły. W tak uroczystej asyście  odśpiewano hymn państwowy i nasz- szkoły. Następnie, ze słowami serdecznych gratulacji zwróciła się do zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły Przewodnicząca Rady Gminy Oleśnica Aleksandra Sieruga oraz Dyrektor Szkoły Artur Mosiak.  Gdy nadszedł czas rozdania świadectw, każdy z absolwentów zadzwonił, zgodnie z  naszą tradycją, w dzwon, oznajmiając tym samym symbolicznie, że jego podróż w Szkole Podstawowej im. Orła Białego dobiegła już końca.  Wraz ze świadectwami wielu absolwentów zostało uhonorowanych nagrodami za wyróżniającą się edukację, pracę i postawę, w tym Michał Domański i Antonina Honcel zostali zdobywcami statuetki „Złotego Orła”. Tosia otrzymała również Stypendium Wójta Gminy Oleśnica za wybitne wyniki z przedmiotów humanistycznych.  Wraz z pożegnaniem nadszedł czas na wzruszające, bardzo osobiste podziękowania dla grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników naszej szkoły, którzy wspierali ósmoklasistów w ich drodze do dorosłości i dojrzałości. Tę, choć w  namiastce mieliśmy okazję przypomnieć sobie, oglądając  przygotowane prezentacje klasy 8a i 8b.

Nasi absolwenci wyruszają dalej, na nowe drogi. Przed odejściem zostawili nam jednak piękny dar od siebie. Zasadzili drzewa na szkolnym dziedzińcu, które na zawsze będą o nich przypominać…Powodzenia!

Następne uroczystości to czas zakończenia kolejnego roku edukacji dla klas 4-7, a po nich 1-3. I tu nie brakowało uczniów, których Dyrektor Szkoły wraz z wychowawcami uhonorował. Obok świadectw  z wyróżnieniem najlepsi otrzymali statuetki „Orła Szkoły” (klasy 4-7), zaś młodsi – „Omnibusa Szkoły”. Do naszym najmłodszych uczniów trafiły również Nagrody Wójta Gminy Oleśnica.

I tak zakończył się nasz rok szkolny 2020/2021. Czas na upragnione wakacje. Bezpiecznego i udanego wypoczynku!