I tylko słońca brak

10 czerwca uczniowie kl. III oraz IV naszej szkoły wraz z wychowawczyniami – Alicją Kubik i Agnieszką Grzesińską - uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica. Okazją do wspólnej zabawy w Boguszycach stało się częściowe zaćmienie Słońca. Niestety, paradoksalnie, tego dnia nie brakowało niczego poza właśnie słońcem! Uczniowie tryskali dobrym humorem mimo niespodziewanego załamania się pogody i padającego deszczu. Organizatorzy zapewnili dzieciom szereg atrakcji. Sportowcy mogli spróbować swoich sił w rzutach do kosza, strzelaniu z łuku itp. Dusze artystyczne miały okazję  stworzyć swoje własne kompozycje z kolorowych szkiełek lub dzieło malarskie na folii, a także wziąć udział w konkursie poetycko-wokalnym. Można było również puszczać bańki albo poprosić o zrobienie kolorowego warkoczyka. Nie zabrakło też  balonów szybko zmieniających się w kwiaty, miecze, psy i przybierających wiele innych kształtów. Na tych, którzy chcieli zająć się kaligrafią, czekały pióra. Wiatr uniemożliwił zabawę na dmuchańcu, na szczęście nie miał wpływu na multimedialny pokaz dotyczący kosmosu, który odbywał się w budynku. Dzieci przygotowały także sadzonki drzew do zabrania do domu oraz obejrzały wyścigi ślimaków. Następnie wszyscy mogli się posilić pysznymi naleśnikami z dżemem i czekoladą. Gdy niebo zaczęło się rozpogadzać, dzieci szalały, uczestnicząc w zabawach z chustą. Jak to zwykle bywa, gdy wszyscy z zaangażowaniem tańczyli i biegali, nadeszła pora powrotu do szkoły. Na szczęście deszczowa pogoda nie popsuła nam zabawy i zadowolone dzieci bezpiecznie dotarły do Sokołowic.