ZAJĘCIA Z TABLETAMI

Właściwie wykorzystane urządzenia mobilne mogą uatrakcyjniać lekcje i wspomagać proces uczenia się.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I korzystali na zajęciach z tabletów. Pierwszoklasiści poznali wiele edukacyjnych aplikacji, dzięki którym mogli rozwijać i utrwalać zdobywane umiejętności. Tworzyli plakaty w aplikacji Pic Collage, robili laurki dla swoich bliskich, korzystali z kodów QR rozwiązując zadania matematyczne. Na platformie Kahoot i Quizizz sprawdzali swoją wiedzę, wykonując interaktywne quizy. Dzieci miały okazję przekonać się, że tablety służą nie tylko do zabawy. Można wykorzystać je do wielu ciekawych działań. Tablet na zajęciach to gwarancja pełnego zaangażowania uczniów, to wiele emocji i stuprocentowe skupienie uwagi na wykonywanym zadaniu.