Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sokołowicach

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - SYCÓW 2018.

Dnia 10.04.2018 roku w hali MOSiR w Sycowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Minisiatkówce  dziewcząt i chłopców (dwójki).

W zawodach brały udział reprezentacje szkół podstawowych: nr 6 i  8 z  Oleśnicy, nr1,2,3 z  Sycowa oraz ze SP z Sokołowic. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców mecze odbywały się do dwóch wygranych setów a  w przypadku remisu,  o zwycięstwie decydował trzeci set.  Wśród chłopców było sześć zespołów,  w związku z tym turniej dla nich został  przeprowadzony w dwóch grupach. Następnie zespoły które zajęły pierwsze i drugie miejsca w grupach walczyły o miejsca medalowe. Natomiast u dziewcząt było pięć zespołów,   grały one  systemem każdy z każdym.  W końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta po wyrównanej walce zajęły piąte miejsce. Natomiast chłopcy w  meczu decydującym o III miejscu, po bardzo wyrównanej i zaciętej grze przegrali w setach 1-2 ze SP nr6 z Oleśnicy, zajmując w całym turnieju  IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowały : Klimczak Nikola, Pajda Aleksandra, Szponarska Weronika, Cieślik Zofia, Domańska Zuzanna oraz chłopcy: Domański Michał, Bęben Kamil, Kozioł Kacper, Mąkosa Jakub.

Opiekunem zespołu był p. Zbigniew Olszewski.