Noc z mitami

W nocy z 9 na 10 marca uczniowie klasy Va i Vb Szkoły Podstawowej w Sokołowicach wraz z nauczycielkami – Moniką Marzec, Justyną Plotą, Iwoną Brzęk i Agnieszką Grzesińską uczestniczyli w zorganizowanej w szkole „Nocy z mitami”.

Dzieci z obu oddziałów rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach. Najpierw odbył się konkurs wiedzy mitologicznej, później wybory herosa i heroski szkoły. Następnie uczniowie pracowali w grupach, tworząc prace plastyczne przedstawiające królestwo Zeusa, Hadesa i Posejdona. Obie klasy zaprezentowały także krótkie przedstawienia teatralne ukazujące historię Demeter i jej córki Kory. Rywalizacja zakończyła się pokazem mody mitologicznej oraz „boskiego” tańca. Zwyciężyła klasa Va. Poziom był jednak wyrównany, a różnica punktowa  - minimalna. Krótko przed północą rozpoczęła się projekcja filmu „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy –  Złodziej Pioruna”. Uczniowie zasnęli późno w nocy, ale mimo to wstali rano przed planowaną pobudką. Humory dopisywały wszystkim, a wiedza o mitach została utrwalona.