RELACJA ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Tuż przed feriami, w czwartek, 11 stycznia, w szkolnej świetlicy odbył się konkurs recytatorski, w którym brali udział uczniowie klas IV-VII

Były to kwalifikacje do konkursu gminnego. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze, a oceniały nas dwie polonistki oraz nauczycielka matematyki.

Zdecydowałam się na utwór: „Jeżeli jest...” Agnieszki Osieckiej. Na początku konkursu czułam dużą tremę, bo bałam się, że będę pierwsza. Jednak losowaliśmy kolejność i na szczęście byłam czwarta. Gdy pierwsze osoby recytowały, nabrałam nieco odwagi. W końcu wyszłam na scenę. Starałam się nie patrzeć na widownię i skupiałam się głównie na tym, żeby nie zapomnieć tekstu. Wprawdzie nie pomyliłam się ani razu, ale ucierpiała na tym moja recytacja. Gdy skończyłam, mogłam wreszcie spokojnie odetchnąć i dopiero wtedy zaczęłam uważnie śledzić występy kolegów. Szczególnie spodobał mi się wiersz: „Nic dwa razy się nie zdarza” w wykonaniu Klaudii z klasy siódmej.

Po recytacjach wszystkich uczestników, cierpliwie czekaliśmy na werdykt jury. Do etapu gminnego, w kategorii - „młodsi” przeszły cztery osoby: Anna Gierus, Zofia Cieślik, Antonina Honcel, Aleksandra Myjkowska, w kat. „starsi”: Klaudia Tomczyk  Nie zakwalifikowałam się, ale już wiem, ile nerwów kosztuje publiczny występ, nawet jedynie przed szkolnymi kolegami.

Aleksandra Kopacz. Kl. VI