SPOTKANIE ZE SPORTOWCEM MARKIEM MATYJĄ

10 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze sportowcem. Zaproszonym gościem był Pan Marek Matyja, mieszkaniec naszej gminy uprawiający dyscyplinę sportową jaką jest boks. Pan Marek to wychowanek Orła Oleśnica trenera Wojtka Bartnika. Wielokrotny medalista wielu zawodów między innymi w 2006 roku został wicemistrzem Polski kadetów w wadze do 70 kg. Dwa lata później we wrocławskiej Gwardii zdobył złoty medal Mistrzostw Polski juniorów wagi średniej (75 kg), Mistrz Polski z 2013 roku, reprezentant Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata w 2010 r. Nasz gość omówił i pokazał  ubiór boksera oraz sprzęt do treningu. Przedstawił nam jak wygląda dzień sportowca, ile trzeba włożyć wysiłku i systematyczności aby osiągnąć jakiś sukces. Zachęcał do aktywnego spędzania czasu poprzez uprawianie różnej aktywności sportowej.  Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z gościem,  któremu mogły zadać wiele pytań.  Na koniec spotkania dzieci  zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Panem Markiem oraz otrzymały od niego pamiątkowe autografy.