BĄDŹ UWAŻNY!!!

W ramach programu edukacyjno-informacyjnego, opracowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, 8 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem z KPP w Oleśnicy p. Pawłem Łuszczyńskim.

Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości i kształtowanie prawidłowych postaw w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. W trakcie spotkania uczniowie zostali poinstruowani, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia, kogo poinformować o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz dowiedzieli się, że w przypadku działań interwencyjnych powinni podporządkować się służbom ratowniczym. Nasz gość zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zadawały pytania.

K. Sokół