PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca uczniowie wraz z nauczycielami witali wiosnę. Na szczęście skończyły się czasy topienia Marzanny. Już od wielu lat nie zanieczyszczamy w ten sposób środowiska. Powitanie wiosny w naszej szkole to moment na świetną zabawę. Co roku na ten dzień pani Agnieszka Zahorska - Kopacz przygotowuje ciekawe konkurencje w których przedstawiciele klas IV, VI i VI wybrani wcześniej przez swoich rówieśników, mogą przedstawić zebranym swoje umiejętności. Pierwszą konkurencją było zaprezentowanie Marzanny. W każdej klasie zostali nią chłopcy przebrani za dziewczynki, którzy już samym wyglądem rozbawiali zgromadzoną publiczność. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wiosny. Były przysłowia, wiosenne kwiaty i ptaki. W kolejnej części turnieju każda drużyna prezentowała nietuzinkowy przepis i wykonywała wiosenną sałatkę oraz przeganiała zimę. Uczniowie dzielnie walczyli o wygraną, poziom drużyn był wyrównany. I miejsce zajęła klasa piąta, wygrywając minimalną przewagą punktów z klasą czwartą a III lokatę uzyskała klasa szósta. Po konkurencjach ogłoszono krótką przerwę, po której rozpoczął się szkolny konkurs piosenki. Występy oceniało jury, w skład którego weszły uczennica klasy szóstej Julia Płuciennik i dwóch przedstawicieli grona pedagogicznego: p. Alicja Kubik i p. Monika Marzec. Uczestnicy muzycznych zmagań wykonali po jednym utworze. Nazajutrz po burzliwych naradach ogłoszono wyniki. I miejsce ex-aequo zajęły Natalia Mezglewska i Klaudia Ziółkowska z klasy piątej, II miejsce Marek Chotnicki z klasy I i III miejsce Natalia Kitel z klasy IV. Jury wyróżniło również Michalinę Krzywicką za osobowość sceniczną i oryginalny występ. Naszym artystom życzymy dalszych sukcesów.