BRAWO HUBERT

16 marca 2016 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia z Oleśnicy już po raz VIII zorganizowała Konkurs Młodych Akordeonistów. W szranki stanęło 49 uczniów Szkół Muzycznych z 4 województw (dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego). W wyniku zmagań na podium stanęła czwórka zdolnych uczniów z PSM w Oleśnicy. Jednym z nagrodzonych jest Hubert Lisik, który zajął II miejsce w kategorii I klasa. Hubert jest uczniem Szkoły Podstawowej w Sokołowicach i Państwowej Szkoły Muzycznej w Oleśnicy (nauczyciel instrumentu akordeonu Pani Danuta Jabłońska ). Jest mieszkańcem Dąbrowy Oleśnickiej.

Hubert od dwóch miesięcy wraz z rodzicami jeździł w różne strony Polski i uczestniczył w warsztatach i turniejach Młodych Akordeonistów. Zgodnie z przysłowiem, że "ciężka praca popłaca", oleśnicki konkurs był zwieńczeniem całego wysiłku Huberta, jego ciężkiej i systematycznej pracy oraz wielu wyrzeczeń. Hubert każdą wolną chwilę poświęca na ćwiczenia gry na akordeonie. Teraz gdy zapracował na swoje osiągnięcie, bardziej to jego zmotywuje do dalszej cięższej, ale mamy nadzieję, że równie owocnej pracy!

Dumni Rodzice.