SPOTKANIE Z PISARKĄ

Uczniowie klasy drugiej gościli na zajęciach panią Małgorzatę Żółtaszek, autorkę książek dla dzieci. Pisarka opowiedzia o tym, jak powstała najnowsza książka "Basałyk i Psotka idą do pracy".

Dzieci dowiedziały się, się ilu przedstawicieli różnych zawodów było zaangażowanych podczas jej tworzenia. Drugoklasiści słuchali z zainteresowaniem, ale też aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykonując plakaty przedstawiające różne prace domowe. Nie było wcale łatwo i wywiązało się sporo dyskusji w grupach na temat podziału domowych obowiązków. Uczniowie mieli także okazję poznać i wspólnie przeczytać wiersz pisarki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy otrzymali autografy, a klasowa biblioteczka wzbogaciła się o dwie książki z dedykacją pani Małgorzaty.

Dziękujemy Pani Marzenie Kozerze - Maślance za zorganizowanie dzieciom tej ciekawej lekcji.