MAM TALENT

21 marca w naszej szkole pożegnaliśmy zimę tradycyjną imprezą. Wiosnę powitaliśmy śpiewająco, wesoło i kolorowo. W szkolnej świetlicy zgromadzili się wszyscy uczniowie, przedszkolaki oraz całe grono pedagogiczne, by wspólnie podziwiać prezentacje talentów uczestników kolejnej już edycji konkursu „Mam talent”. Zainteresowanie było ogromne, a uczestników tak wielu, że potrzebowaliśmy ponad dwóch godzin, by obejrzeć wszystkie występy.

Zanim na scenie pojawił się pierwszy uczestnik, w wiosenny nastrój wprowadzili nas nasi najmłodsi koledzy z oddziału 0a, którzy zaśpiewali dla nas piosenkę. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, muzyczne oraz zręcznościowe. Tak, jak i rok temu, również przedszkolaki pochwaliły się swoimi występami. Anielka Szulc i Michasia Nowak zaśpiewały piosenkę „Zuzia lalka nieduża”, Łukasz Jakubowski i Szymon Szczęch zatańczyli do utworu „Gangam style” natomiast Igor Świątek zaśpiewał piosenkę „Dżungla”. Publiczność wszystkich nagradzała gromkimi brawami, jednak największe okrzyki zachwytu i niedowierzania wywołała Marcelina Banasik z klasy V, która zaprezentowała niesamowite figury akrobatyczne. Ciekawym i niecodziennym talentem pochwalili się również uczniowie z klasy IIIa Wojtek Grzyb i Mikołaj Kwiecień – chłopcy zaprezentowali się w walce na miecze (oczywiście drewniane). Prezentacji talentów było bez liku i nie sposób wymienić ich wszystkich...

W czasie obrad Jury (w składzie: Pani Monika Marzec, Pani Alicja Kubik, Pani Małgorzata Krasinkiewicz oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Patrycja Bielecka z klasy V) odbyła się prezentacja najlepszego przebrania za Panią Wiosnę. Uczniowie klas V oraz VI wystroili swoich kolegów w suknie, założyli im peruki i buty na obcasach oraz nałożyli profesjonalny makijaż. Widownia oklaskami wybrała najlepsze przebranie. Zwyciężyła Pani Wiosna z klasy VI (w tej roli Dominik Olszczyński).

Po burzliwych obradach Jury ogłosiło wyniki trzeciej edycji szkolnego Konkursu „Mam Talent”.

I miejsce zajęła bezkonkurencyjna Marcelina Banasik z klasy V.

II miejsce zajęły ex aequo Tosia Honcel z klasy IIIa (taniec) oraz Patrycja Konopka z klasy VI (taniec)

III miejsce zajęły ex aequo Zuzia Domańska i Emilka Dymińska z klasy Ib ( śpiew) oraz Julia Cybulska z klasy IV (śpiew).

Wyróżnienia otrzymali: Anielka Szulc i Michasia Nowak z klasy 0a (śpiew), Hubert Lisik z klasy Ia (gra na akordeonie), Zosia Cieślik, Oliwia Kałwińska i Hania Łasińska z klasy II (taniec), Kornelia Witek i Julia Wistuła z klasy IV (śpiew) oraz Klaudia Tomczyk z klasy V (śpiew).

Całą imprezę poprowadziła przewodnicząca naszej szkoły Michalina Krzywicka z klasy VI.

Wszyscy uczestnicy po swoich występach poczęstowani zostali jabłkiem, a laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Wszystkim, który mieli odwagę stanąć na scenie i zaprezentować swoje talenty, gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu waszych nieprzeciętnych zdolności.