JASEŁKA

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Garbowską i p. Krystyną Ciesiołkiewicz jasełka,które zostały wystawione w dniu 18 grudnia 2015 roku. Przedstawienie było wystawiane dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Piękna scenografia i przekaz multimedialny wprowadził zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami oraz tańcem. Była również scenka przedstawiająca kłótnię diabłów, była też babcia, a także biedroneczka. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na odbiorcach duże wrażenie. Poprzez występ dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na koniec dzieci złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Dyrektora Szkoły Artura Mosiaka i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.