LEKCJA PATRIOTYZMU

10 listopada w przeddzień 97. rocznicy powrotu Polski na mapy Europy piątoklasiści zaprosili szkolną społeczność na niecodzienną lekcję historii. Przedstawiając drogę Polaków do wolności, zademonstrowali swe talenty aktorskie, recytatorskie, wokalne oraz możliwości, jakie daje zastosowanie współczesnych technologii. W ten sposób nie tylko uczcili narodowe Święto Niepodległości, ale także uświadomili zebranym, że ważne jest, aby nie zatarła się pamięć o ważnych dla Polaków wydarzeniach z przeszłości.

Inscenizacja zaprezentowana przez uczniów klasy V momentami wywoływała uśmiech na twarzach zebranych, lecz równocześnie pobudzała do refleksji nad wartością dawnego i współczesnego rozumienia patriotyzmu.

Danuta Stempniewicz