ŚWIĘTO DRZEWKA

Dnia 21 X 2011 w naszej szkole zorganizowaliśmy uroczystość święta drzewa. Na lekcjach poprzedzających ten dzień uczniowie zapoznali się z treściami dotyczącymi drzew w przyrodzie. Wypełnili karty pracy przygotowane przez nauczyciela przyrody, brali udział w quizach i zabawach dydaktycznych. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką pt. „drzewo przyjazne ludziom”. Na lekcjach muzyki uczniowie opanowali znajomość piosenek, które zostały wykonane w czasie apelu: „Drzewa ruszają w drogę”, „Leśne duszki”, „Lecą liście”, „Na grzyby”.

Całość programu została zaprezentowana w czasie uroczystości. Klasa VI przedstawiła montaż pt: „Wywiad z drzewem”, następnie zabrał głos pan leśniczy Grzegorz Gorzelak, który opowiadał o życiu lasu i jego mieszkańców. Na koniec uroczystości wraz z panem leśniczym posadziliśmy drzewo – jabłoń, która została opatrzona tabliczką „Drzewo dla pokoju”. Wszyscy będziemy o nie dbać, może w przyszłości spróbujemy jego owoców.