SOBOTNIE SPOTKANIE PEŁNE PRZYJEMNOŚCI

W ostatnią sobotę 31 maja o godz. 10.00 dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołowicach Artur Mosiak gorąco powitał wszystkich zgromadzonych na dziedzińcu, rozpoczynając II Festyn Rodzinny „Rodzina z pasją”.

W naszej szkole wielkie święto, mama z buzią uśmiechniętą,/ Tata też zadowolony, śle uśmiechy w różne strony./ Hej, hej, hej rodzina dziś zabawę wspólną rozpoczyna,/ Mama, tata, syn i córka wszyscy piękni jak laurka – popłynęły po chwili słowa i melodia pierwszej zwrotki piosenki napisanej specjalnie na tę okazję. Wykonała ją grupa wokalna naszych uczniów. Martwiliśmy się , choć nieco na wyrost, czy dopisze pogoda. O resztę nie mieliśmy obaw. Tłumnie zgromadzeni uczniowie, ich młodsze rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, nauczyciele mieli ochotę na wspólne spędzenie sobotniego, wolnego czasu.

Dzieci klas 0-VI zaprezentowały swoje umiejętności nabywane nie tylko w szkole, ale i na zajęciach w świetlicach wiejskich czy indywidualnie. Wysłuchaliśmy piosenek, recytacji, podziwialiśmy popisy tancerzy, duetu kabaretowego szóstoklasistów, kibicowaliśmy dzieciom i rodzicom uczestniczącym w grach i zabawach ruchowo – sportowych.

Najbardziej tłoczno było przy stoisku quizu wiedzy. Tutaj uczestnicy mogli popisać się swoją inteligencją i wiadomościami z różnych dziedzin życia. Nie bez powodu, ponieważ każdy los wygrywał, a dodatkowo w części finałowej imprezy można było zdobyć nagrodę główną – tablet oraz kilka pendrive’ów, kamerę internetową, „wypasione” słuchawki, a nawet słoiki ekologicznego dolnośląskiego miodu. Szczęśliwców spośród uczestników festynu wybierała poprzez losowanie sześcioletnia Wiktoria.

Długie kolejki ustawiały się też przed nadmuchiwanym zamkiem, w którym maluchy mogły dać upust nagromadzonej w nich energii. Ci, których co nieco zmęczyły skoki i zjazdy, z zainteresowaniem penetrowali wnętrza pojazdów wojskowych II Kompanii Regulacji Ruchu w Oleśnicy. Spory tłum gromadził się również przy stanowisku strzeleckim. Miłośnicy książek mieli możliwość gratisowego wzbogacenia domowego księgozbioru o pozycje z literatury pięknej.

W czasie całej imprezy uczestnicy mogli nabyć przepyszne domowe ciasta wypieczone przez rodziców, grillowane kiełbaski. Zarobione fundusze zasilą konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane w celu dofinansowania zakupu kolejnej tablicy interaktywnej.

Podczas wspólnego świętowania dyrektor szkoły pogratulował także tegorocznym absolwentom doskonałego wyniku z ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasisty.

Imprezę poprowadziła instruktorka GOK-u   Zofia Matuszewska.

W organizację tego radosnego święta włączyli się wszyscy lokalni partnerzy SP w Sokołowicach: Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Boguszycach, Rada Sołecka, OSP Sokołowice, KS „Sokół” w Sokołowicach i aktywni mieszkańcy wsi leżących w obwodzie naszej szkoły. Dziękujemy za współpracę!

Festyn „Rodzina z pasją” stanowił kolejną okazję integracji lokalnej społeczności oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Do zobaczenia na trzecim festynie!

Danuta Stempniewicz