TRZYNASTY, A JEDNAK SZCZĘŚLIWY!

Wbrew stereotypom trzynastka wcale nie musi być pechowa. Przekonały się o tym  3 uczestniczki XIII Powiatowego Konkursu Humanistycznego: Marta Fryczkowska, Paulina Grzelak i Monika Gwiazdowska.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu nawiązywała do filmu i znanych adaptacji książek dla dzieci. Zdolne szóstoklasistki musiały wykazać się nie tylko znajomością zagadnień polonistycznych zawartych w podstawie programowej, ale także poszerzyć swoje wiadomości z zakresu filmoznawstwa, przeczytać dodatkowe lektury, umieć porównywać różne teksty kultury itp.

Podczas zmagań gminnych bezkonkurencyjna okazała się Monika Gwiazdowska, zajmując I miejsce. Trzeci wynik uzyskała Paulina Grzelak, natomiast osiągnięcia Marty Fryczkowskiej były także na tyle wysokie na tle rezultatów uczniów z innych szkół powiatu oleśnickiego, że również znalazła się w etapie powiatowym.

W finale powiatowym  laur zwycięzcy przypadł Monice Gwiazdowskiej, której praca pisemna na temat wad i zalet przenoszenia literatury na duży ekran została oceniona przez jury najwyżej. Uczennica bardzo dobrze zaprezentowała się także podczas wypowiedzi ustnej związanej z zagadnieniami filmoznawczymi.

Cieszymy się z sukcesów naszych utalentowanych uczennic, gratulujemy im i ich rodzicom! Żywimy nadzieję, że szóstoklasistki znajdą godnych naśladowców wśród młodszych kolegów i koleżanek.