PODSUMOWANIE KONKURSÓW

Uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w wielu konkursach, dzięki którym poszerzają swoją wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności, rozwijają zainteresowania. 24 marca na uroczystym apelu odbyło się podsumowanie wszystkich przedsięwzięć, wręczenie nagród i dyplomów. Grono laureatów i wyróżnionych było spore. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!

LAUREACI  KONKURSÓW HUMANISTYCZNYCH –I semestr r.sz.2013/2014

1. Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI „Piszemy poprawnie”

Tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła ucz. kl.VI – Monika Gwiazdowska.

I  Wicemistrzem Ortografii została ucz. kl.IV -  Zuzanna Jachowicz.

Dyplom II  Wicemistrza Ortografii otrzymała piątoklasistka Agata  Falentin.

2. XIII Konkurs Humanistyczny

Laureatkami etapu szkolnego zostały 3 uczennice klasy VI : Monika Gwiazdowska, Paulina  Grzelak i  Marta Fryczkowska. Cała trójka dziewcząt po eliminacjach gminnych zakwalifikowała się do finału powiatowego tego konkursu, który odbędzie się 04.04.br.

3. Konkurs Recytatorski  „Pegazik”

Za Mistrzynie Żywego Słowa w tegorocznej edycji „Pegazika” jury uznało 6 uczennic:

Paulinę  Grzelak  z kl. VI,

Oliwię Bartosik i  Agatę  Falentin  z kl.V

oraz Zuzannę Jachowicz, Michalinę Krzywicką i Weronikę Myjkowską  z kl. IV.

Wszystkie wymienione Laureatki reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach gminnych, podczas których Oliwia Bartosik została wyróżniona za prezentowaną recytację.

4. XI Konkurs Interdyscyplinarny zDolny Ślązaczek

W  I semestrze bieżącego r.szk. w szkole odbył się ponadto pierwszy etap zDolnego Ślązaczka,  w którym zwyciężyli: Monika Gwiazdowska, Paulina Grzelak i Mateusz Nowak z kl. VI oraz piątoklasistka Agata Falentin.

Zwyciężczyni eliminacji szkolnych – MONIKA  GWIAZDOWSKA – została również laureatką etapu powiatowego , a następnie znalazła się w ścisłym finale szczebla wojewódzkiego, uzyskując TYTUŁ FINALISTY zDolnego Ślązaczka.

5. Ogólnopolski konkurs plastyczny ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Inwencja i talent plastyczny szóstoklasistki Marty Fryczkowskiej zostały docenione przez jurorów tego ogólnopolskiego konkursu, którzy przyznali Marcie tytuł laureata.