PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

W dniu 21 marca pożegnaliśmy zimę tradycyjną wiosenną imprezą. W szkolnej świetlicy stawili się tłumnie uczniowie klas I - VI, przedszkolaki oraz całe grono pedagogiczne.

W wiosenny nastrój wprowadził wszystkich występ grupy z oddziału 'O', która przedstawiła układ choreograficzny do utworu Igora Strawińskiego „Święto Wiosny”. Po nagrodzonym gromkimi brawami występie nastąpiła wspólna zabawa.

Głównym punktem programu był w tym roku szkolny konkurs Mam Talent, którego uczestnicy prezentowali swoje uzdolnienia wokalne, muzyczne, taneczne, plastyczne, mimiczne, krasomówcze i inne, szlifowane na tę okazję już od kilku tygodni. Publiczność z entuzjazmem oklaskiwała małych i większych uczestników konkursu, śpiewających, tańczących, grających i popisujących się swoją zręcznością, jednak największy aplauz wywołał skecz „U Chińczyka” odegrany z dużym zaangażowaniem przez chłopców z kl.VI.

Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych zajęła brawurowym tańcem Karolina Kostrzewa, dwa wyróżnienia przypadły uczennicom śpiewającym: Klaudii Tomczyk oraz Julii Cybulskiej.

W kategorii klas starszych największe uznanie jurorów zdobyła oryginalnym tańcem Patrycja Konopka, doceniony został również skecz Dawida Fryczkowskiego i Dawida Bożka, a także piosenka wykonana przez Natalię Kitel i gra na skrzypcach Weroniki Myjkowskiej.

Czas przeznaczony na obrady jury i ustalenie werdyktu wypełniły występy taneczne klasy V,  w przerwie konkursu odbyła się również prezentacja przebrań za Panią Wiosnę.  Zabawa trwała prawie dwie godziny, a kolejna okazja do zaprezentowania talentów pojawi się już wkrótce, na Dniu Rodziny :)

Agnieszka Zahorska-Kopacz