SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO MOKIS-U NA SPEKTAKL PT. „ PRZYSTANEK OLIMP”

W piątek siedemnastego stycznia bieżącego roku wybraliśmy się do MOKiS-u  na widowisko pod tytułem „Przystanek Olimp”.  Zagrali w  nim aktorzy Teatru  Współczesnego w Krakowie.  Spod szkoły wyruszyliśmy  około godziny 10.40.  Kilkadziesiąt  minut później śledziliśmy  już fascynujące przygody teleportowanego agenta. Akcja przedstawienia rozpoczynała się  w 2299 roku. Na początku  było bardzo współcześnie i  ciekawie. Po kilku  minutach spędzonych  w przyszłości przenieśliśmy się w przeszłość.

Podczas awarii  systemu spowodowanego przez wirus „Meduza”( który wcale nie istniał) został wykasowany plik Złotego Jabłka, które Parys   miał przyznać najpiękniejszej bogini. Agent specjalny, który wcielił  się  w  jego rolę, miał  za  zadanie znaleźć nagrodę  dla  „Najpiękniejszej”.  Przeżył  wiele przygód, takich jak  „wizyta”  w  labiryncie Minotaura czy spotkanie z Hadesem i  Persefoną w  królestwie zmarłych. Podczas wizyty w Tartarze  uniknął spotkania z Cerberem, pieszczotliwie nazywanym prze  Persefonę „Puszkiem”.  Spotkał  też  Hipolitę, królową amazonek, która przez pomyłkę sprezentowała mu swój pas otrzymany od Aresa - boga wojny.  Agent spotkał również Heraklesa, któremu oddał pas, a ten,  odwdzięczając się, wręczył mu złote jabłko zabrane z ogrodu Hesperyd.  Parys przyznał nagrodę Afrodycie, a w zamian zyskał  przepiękną Helenę.  Co nieco zazdrosna koleżanka z pracy  wykasowała  „nagrodę” , którą agent  starał się  przywrócić. Wysyłając kolegę w przeszłość,  chciała przekonać go,  że  wirtualny świat  science-fiction, który agent  uwielbiał, nie jest wcale ciekawszy od  mitologicznego.

Moim zdaniem, spektakl był  bardzo  pouczający i ciekawy.  Stanowił  też wspaniałą alternatywę   poznania świata mitologii  w  przyjemny  i  przystępny sposób. Przedstawienie  bardzo  mi  się  podobało. Myślę,  że  pozostali uczestnicy wycieczki   również  polubili atmosferę teatru.

Paulina Grzelak kl.VI