MONIKA GWIAZDOWSKA – FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO ETAPU zDolnego Ślązaczka

15 stycznia br. w auli XIII LO we Wrocławiu zgromadzili się najzdolniejsi młodzi Dolnoślązacy ze szkół podstawowych. Wśród  84 finalistów XI Wojewódzkiego Konkursu Ponadprzedmiotowego zDolny Ślązaczek  znalazła się nasza szóstoklasistka MONIKA GWIAZDOWSKA – jedyna uczennica reprezentująca szkoły z terenów wiejskich powiatu oleśnickiego i jedna z czworga laureatów etapu powiatowego tego prestiżowego intelektualnego turnieju.

Przez półtorej godziny zmagała się z zadaniami otwartymi testu, który stwarzał możliwość wykazania się umiejętnościami interdyscyplinarnymi wykraczającymi poza podstawowe wymagania  dla każdego z przedmiotów szkolnych.

W tym ważnym dla Moniki dniu bezpośredniego wsparcia duchowego udzielały jej mama i polonistka Danuta Stempniewicz, które towarzyszyły uczennicy w edukacyjnej podróży do Wrocławia. Pozostała społeczność szkolna, dla której 15.01.14r. był zwyczajnym dniem pracy i nauki, mocno trzymała kciuki za sukces uczennicy i koleżanki.

Życzymy Monice, aby systematyczność, obowiązkowość, rozwijanie swoich pasji przez wszystkie lata jej pobytu w naszej szkole oraz trud włożony w przygotowanie do tego i innych czekających ją jeszcze konkursów zaprocentowały tytułami laureata. Żywimy również nadzieję, iż szóstoklasistka znajdzie naśladowców wśród młodszych kolegów.

Gratulujemy, Moniko, Tobie i Twoim Rodzicom!

Danuta Stempniewicz