JASEŁKA

Tegoroczne jasełka odbyły się 20 XII 2013 r. w świetlicy wiejskiej w Sokołowicach. Zorganizowały je dzieci z klasy II i III, wspierane i przygotowane przez Panie Alicję Kubik oraz Elżbietę Węgrzynowską. W pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej zasiedli uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście: Pani Aleksandra Sieruga oraz Pan Tadeusz Jaroszewski – Radni Gminy Oleśnica.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca schronienia na noc. Całość przedstawienia przeplatana była pastorałkami, pięknymi, nastrojowymi tańcami tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Mali artyści mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów sprawiło, że przedstawienie poruszyło wszystkich obecnych i pozwoliło uczestniczyć w tradycji bożonarodzeniowej. Występ został nagrodzony wielką owacją.

Artur Mosiak, dyrektor szkoły, podziękował za pracę, jaką włożyli aktorzy w przygotowanie się do występu oraz pogratulował efektów, jakich młodzi aktorzy wraz z wychowawcami byli autorami. Życząc co najmniej takiej samej radości i ciepła, jakie wytworzyły się podczas występu na cały okres świąteczny, poprosił, aby dołożyć wszelkich starań, by każdy z 365 dni roku 2014 rozpoczynał się uśmiechem i kończył uśmiechem.

Alicja Kubik

Elżbieta Węgrzynowska