KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych (Ia, Ib) uczestniczą w programie edukacyjnym Klub Bezpiecznego Puchatka. W ramach tego programu dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły, w szkole i w domu. Otrzymują tutaj praktyczne wskazówki jak bezpiecznie uczyć się i bawić. Program ten opiera się na materiałach edukacyjnych przesłanych przez organizatora - broszury edukacyjne dla rodziców i książeczki dla dzieci. W szkole dzieci uczestniczyły w zajęciach mówiących o bezpieczeństwie i oglądały filmy edukacyjne na ten temat.

W dniach 18-22 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Wielkim Teście Bezpieczeństwa, który odbył się w pracowni komputerowej. Dzieci odpowiadały na 15 pytań, które sprawdzały ich wiedzę.Uczniowie wykazali, że wiedzą bardzo dużo na temat bezpieczeństwa. Zasady bezpieczeństwa są bardzo ważne w życiu każdego ucznia, dlatego będą one przypominane i utrwalane do końca roku szkolnego.

K.Ciesiołkiewicz W.Garbowska