ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2013 roku odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem: „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W tej akcji wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły.

Celem akcji było: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przyczynianie się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole. Do przeprowadzenia tej akcji  aktywnie włączyli się rodzice obu grup, przygotowując wspólny posiłek – śniadanie.

Na stołach znalazły się owoce, warzywa, jogurty, soki naturalne oraz fantazyjnie wykonane przez rodziców kanapki.  Zwróciliśmy dzieciom uwagę, a właściwie przypomnieliśmy o potrzebie spożywania zdrowych produktów, warzyw i owoców. Dzięki tej akcji dzieci wiedzą już , że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki, lepszą koncentrację podczas zajęć oraz siłę do zabawy.

Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się do akcji składamy serdeczne podziękowania.

Barbara Błoch  i Anna Myjkowska