PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 11 października 2013 r. w murach Szkoły Podstawowej w Sokołowicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów kl.I.a  i  kl I.b, które prowadziły duszki- uczennice klasy IV.

Na imprezę przybyli zaproszeni rodzice, przedstawiciele Urzędu Gminy Oleśnicy- wójt Marcin Kasina, przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kawecki, wiceprzewodnicząca  radna p. Aleksandra Sieruga, dyrektor szkoły -Artur Mosiak, nauczyciele i uczniowie klas młodszych.

Uczniowie klas Ia i Ib, żeby zostać pasowanym na ucznia musieli pokazać duszkom i wszystkim obecnym swoje umiejętności wokalno-taneczne oraz recytatorskie. Dzieci tańczyły krakowiaka, polkę przy gromkich oklaskach zebranych gości, śpiewały piosenki. Wykazały się także znajomością języka angielskiego, śpiewając w tym języku piosenkę. Recytowały  wiersze oraz przedstawiły inscenizację ,, Na straganie”.

Jednak dla duszków było to zbyt mało , więc uczniowie musieli przystąpić do egzaminów. Rozwiązywali zagadki, po których nastąpiło wyczesywanie specjalnymi grzebieniami głupotek z głowy. Po egzaminie zebrani zgodnie stwierdzili, że dzieci mogą być przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszaki  ślubowały być dobrymi uczniami.

Po złożeniu ślubowaniu  zabrał głos pan dyrektor, a następnie pan wójt, chwaląc dzieci za program artystyczny i życząc im samych dobrych ocen w szkole.

Potem nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia przez pana dyrektora oraz wręczenie upominków przez rodziców, uczniów oraz pracowników gminy.

Uczniowie po uroczystości udali się wraz z rodzicami i wychowawczyniami na poczęstunek do swoich klas.

Uroczystość dostarczyła mnóstwa pięknych przeżyć wszystkim jej uczestnikom.

Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce!

Wioletta Garbowska, Krystyna Ciesiołkiewicz