16.10.13 BICIE REKORDU

16 października dokładnie w samo południe w naszej szkole odbyło się bicie REKORDU w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przez 30 minut  dzieci z oddziałów przedszkolnych i  uczniowie klas I – VI wykonywali oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej na fantomach, doskonaląc swoje umiejętności w ratowaniu. Inicjatorem naszego uczestnictwa w tej ważnej akcji był p. Przemysław Pytel. W ten sposób wpisaliśmy się w obchodzony właśnie 16 października Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie ”Ratujemy i Uczymy Ratować”  i potrafią  wezwać pomoc, przeprowadzić rozmowę z osobą poszkodowaną, sprawdzić przytomność, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, wykonać podstawowe czynności ratujące życie. Dowodem tych umiejętności jest postawa uczennicy, która  wiedziała jak właściwie wezwać pomoc w momencie, kiedy jej babcia zasłabła.