WŚRÓD STALAKTYTÓW I STALAGMITÓW

W czwartek 06 czerwca uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej -  najdłuższej i zarazem najpiękniejszej jaskini w Sudetach. Ze względu na ochronę unikalnego mikroklimatu mogliśmy zwiedzać w 15- osobowych grupach pod opieką przewodników.

Korytarze jaskini rozłożone są na trzech poziomach. Trasa turystyczna prowadzi przez środkowe piętro i liczy 360 m. Przechodząc podziemnym  labiryntem, podziwialiśmy uformowane przez tysiące lat nacieki: stalaktyty i stalagmity, kaskady, draperie i zasłony. Niektórzy z nas przeżyli spotkanie z obecnymi mieszkańcami jaskini- małymi nietoperzami.

Dowiedzieliśmy się, że w osadach zwanych muliskami  znaleziono mnóstwo kości zwierząt, wśród których dominują szczątki niedźwiedzia jaskiniowego, stad właśnie powstała nazwa jaskini. Po zakończonym zwiedzaniu odpoczęliśmy na placu zabaw.  Nie zapomnieliśmy

o pamiątkach dla naszych bliskich. Następnie głodni, lecz pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji, w której czekał na nas smaczny obiad.

Zmęczeni, ale zadowoleni, po bez wątpienia udanym dniu, powróciliśmy do Sokołowic.                                                                                                         Wycieczkowicze z klas I, II i III

W jaskini Niedźwiedziej było ciekawie i zadziwiająco. Widziałem wiele pięknych rzeczy, a najbardziej podobały mi się szaty naciekowe, które miały różne barwy i kształty.

Dominik Olszczyński, klasa III

Była to wycieczka pełna wrażeń i emocji. W jaskini zobaczyliśmy latające małe nietoperz. Najbardziej podobały mi się stalaktyty i stalagmity.

Michalina Krzywicka, klasa III

Najbardziej podobała mi się niespodzianka, którą zrobiła pani przewodnik. Oświetliła jedną część jaskini, potem drugą i włączyła muzykę.

Weronika Myjkowska, klasa III