FESTYN RODZINA Z PASJĄ

W naszej szkole wielkie święto, mama z buzią uśmiechniętą,

Tata też zadowolony, śle uśmiechy w różne strony.

Hej, hej, hej rodzina dziś zabawę wspólną rozpoczyna,

Mama, tata, syn i córka wszyscy piękni jak laurka.

To pierwsza zwrotka melodyjnej piosenki napisanej specjalnie na tę okazję, którą przywitała wszystkich uczestników festynu rodzinnego „Rodzina z pasją” grupa wokalna uczniów naszej szkoły. Martwiliśmy się , choć nieco na wyrost, czy dopisze nam pogoda. O resztę nie mieliśmy obaw. Tłumnie zgromadzeni uczniowie, ich młodsze rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, nauczyciele wspólnie spędzali sobotni, wolny czas.

Dzieci klas 0-VI zaprezentowały swoje umiejętności nabywane nie tylko w szkole, ale i na zajęciach w świetlicach wiejskich czy indywidualnie. Wysłuchaliśmy piosenek, recytacji, podziwialiśmy tańce: ludowe, klasyczne i współczesne, kibicowaliśmy uczestniczącym w grach i zabawach rekreacyjno – sportowych.

Najbardziej tłoczno było przy stoisku z loterią fantową. Tutaj uczestnicy mogli popisać się swoją inteligencją i wiedzą z różnych dziedzin życia. Nie bez powodu, ponieważ każdy los wygrywał, a dodatkowo w części finałowej imprezy można było zdobyć nagrodę główną – tablet, kilka MP3 oraz „wypasione” słuchawki J Szczęśliwców spośród uczniów SP w Sokołowicach wybrał poprzez losowanie zaproszony na festyn oleśnicki wicemistrz olimpijski z Barcelony  Wojciech Bartnik. Znany bokser wspólnie z dyrektorem szkoły wręczyli też wygrane. Z tabletu ucieszyła się piątoklasistka Magdalena Juszczyk, pozostałe nagrody sprawiły radość Patrycji Miśtak, Mai Ligockiej, Weronice Kyrcz i Dominikowi Wiewiórowi.

Długie kolejki ustawiały się też przed nadmuchiwanym zamkiem, w którym maluchy mogły dać upust nagromadzonej w nich energii. Ci, których co nieco zmęczyły skoki i zjazdy, z zainteresowaniem penetrowali wnętrza radiowozu policyjnego i wozu strażackiego. Strażacy z miejscowej OSP zademonstrowali również pokaz swoich umiejętności, a funkcjonariusze policji znakowali rowery.

W czasie całej imprezy uczestnicy mogli zakupić za niewielkie kwoty przepyszne domowe ciasta wypieczone przez rodziców, grillowane kiełbaski. Zarobione fundusze zasilą konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane na doposażenie pracowni językowej.

Imprezę poprowadziła instruktorka GOK-u w Boguszycach  Małgorzata Zakrzewska-Biczysko.

W organizację tego radosnego święta włączyli się wszyscy lokalni partnerzy SP w Sokołowicach: Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Boguszycach, OSP Sokołowice, KP Policji w Oleśnicy, KS „Sokół” w Sokołowicach, panie działające w Świetlicy Wiejskiej w Sokołowicach.

Mam nadzieję, że czerwcowy festyn „Rodzina z pasją” na stałe wpisze się w kalendarz imprez integrujących lokalną społeczność. Zaangażowanie i oddanie ludzi, którzy włączyli się w organizację, przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Wspólne działanie młodzieży szkolnej, rodziców, nauczycieli oraz, myślę, że mogę powiedzieć, przyjaciół szkoły, dało efekty, które z pewnością przyczynią się do kultywowania tego, co jest siłą szkoły, czyli rodzinnej atmosfery - powiedział dyrektor szkoły, dziękując wszystkim za współpracę podczas organizacji spotkania oraz za wspólną zabawę.

Danuta Stempniewicz