PROGRAM EDUKACYJNY "TRZYMAJ FORMĘ"

W trwającym roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym " trzymaj formę".

Celem programu jest propagowanie nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży szkolnej oraz  ich rodzin.

W naszym wypadku akcję kierujemy do uczniów klas Vi VI. W klasach tych promujemy aktywność fizyczną oraz prawidłowy, czyli zbilansowany sposób odżywiania się.

W czasie lekcji przyrody oraz zajęć z wychowawcą uczniowie poznają zasady zdrowego stylu życia poprzez konkretne działania jakimi są prace plastyczne, projekty graficzne, quizy i happeningi.

Poza tym przeprowadzono pogadanki z rodzicami w czasie zebrań szkolnych, a także rozdano broszury informujące o zasadach zdrowego stylu życia.

Koordynator programu Małgorzata Krasinkiewicz