"ZDROWO JEM, WIĘC WIEM"

W roku szkolnym 2012/2013 klasa III Szkoły Podstawowej w Sokołowicach uczestniczy w ogólnopolskim konkursie ,,Zdrowo jem, więcej wiem".

Konkurs trwa przez cały rok szkolny i jest podzielony na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. Na każdym etapie wyznaczone są bloki zadaniowe, które nauczyciel przeprowadza w swojej klasie. Są to zajęcia lekcyjne, konkursy, pogadanki z rodzicami w czasie wywiadówek, które są tematycznie związane z programami konkursu. Zagadnienia te realizowane są między innymi na podstawie materiałów edukacyjnych zaproponowanych przez organizatorów, jak również przez nauczyciela. Program ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Za każde wykonane zadanie przyznawane są punkty. Uczniowie uczą się nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmieniają nawyki żywieniowe oraz styl życia. Program uświadamia dzieciom, rodzicom, a także nauczycielom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Uczniowie wraz z rodzicami korzystają ze strony internetowej www.aktywniepozdrowie.pl ,gdzie mogą poszerzać swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Koordynatorem konkursu jest wychowawca klasy III mgr W.Garbowska.

Wioletta Garbowska