PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE 23.01.2013

W dniu 23 stycznia 2013r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Światełko w tunelu". Wykonawcami byli aktorzy z Teatru Kurtyna w Krakowie. Widzami byli uczniowie klas od III do VI.
     Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza część ukazywała problemy alkoholowe w rodzinie, gdzie w głównej mierze ofiarami są dzieci. Druga część była próbą wskazania dzieciom jak w podobnych sytuacjach należy się zachować i z czyjej pomocy można skorzystać.

W takich sytuacjach należy szukać pomocy ze strony pracowników szkoły, urzędów administracji państwowej, czy też instytucji pomocy społecznej. Znajdując się w takiej sytuacji nie należy tego ukrywać, czy też próbować samodzielnie rozwiązywać swoje problemy.

Jeżeli mają miejsce takie sytuacje nie można być tylko biernym obserwatorem, ale należy w miarę swoich możliwości udzielać niezbędnej pomocy i wsparcia.

Wioletta Garbowska