Uczniowie z klasy ósmej w gościnie u Wójta Gminy Oleśnica

Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

W myśl tych słów wybitnego pedagoga w ramach innowacji pedagogicznej Wiedza o społeczeństwie podstawą funkcjonowania młodego człowieka uczniowie naszej szkoły otrzymali niepowtarzalną szansę na poznanie pracy organów państwowych „od kuchni”.

Dzięki gościnności Wójta Gminy Oleśnica – Pana Marcina Kasiny  dzieci nie tylko dowiedziały się czym zajmuje się osoba pełniąca ten urząd, jakie warunki należy spełnić aby móc go objąć,  czy też jaka jest historia samorządu terytorialnego, ale również mogły osobiście zadawać pytania dotyczące interesujących ich kwestii, np. budowy świetlicy wiejskiej w jednej z wsi. Na wszystkie Pan Wójt odpowiedział.

Następnie Pani Agnieszka Kłembowska przedstawiła uczniom pracowników urzędu, którzy opisali dzieciom w sposób niezwykle ciekawy i przystępny to, czym zajmują się w swoich referatach. Uczniowie byli zachwyceni zarówno informacjami jak i odbiorem ich obecności w urzędzie.

W imieniu swoim i dzieci pragnę podziękować Panu Wójtowi Marcinowi Kasinie, Pani Agnieszce Kłembowskiej oraz wszystkim pracownikom za ciepłe i serdecznie przyjęcie oraz cierpliwość w podejściu do przyszłych petentów.

Katarzyna Kuczyńska