DOLNY ŚLĄSK W MINIATURZE

Uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę  do mieszczącego się we wrocławskim drapaczu chmur  Sky Tower  KOLEJKOWA.

Kolejkowo to ogromna makieta przedstawiająca najpiękniejsze miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska. Twórcy miniatur odwzorowali rzeczywistość z najdrobniejszymi szczegółami. Można tu podziwiać takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach  Zachodnich. Budowle  wyglądają jak prawdziwe, a ukazani w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego ludzie jak żywi.

Dodatkową atrakcją wycieczki była możliwość obejrzenia pachnącej, piernikowej makiety, która właśnie 25 listopada została udostępniona dla zwiedzających. Do wypieku prawie 300 chatek zamieszkanych przez piernikowych ludzików i ozdobionych lukrowanymi choinkami użyto ponad tonę korzennego ciasta.

Dzieci miały także okazję wjechać na najwyżej położony punkt widokowy w Polsce i przy pięknej pogodzie obserwować panoramę Wrocławia. Było dużo wrażeń, emocji i fascynujących widoków z 49 piętra w Sky Tower.

ZAPRASZAMY DO GALERII