Mikołaj(k)owy świat

6 grudnia to z pewnością magiczny dzień, o czym mogliśmy przekonać się również w naszej szkole.

Rankiem korytarze i klasy zapełniły się niezliczoną ilością Mikołajów, pań Mikołajowych, elfów i śnieżynek. Klasy i korytarze -  pięknie, zimowo i świątecznie przyozdabiano pieczołowicie przez wiele poprzednich dni.  Pozostało tylko oczekiwać na przybycie tego najstarszego Mikołaja, o którym szeptano, że ma prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci.

Aby sprawdzić stan przygotowania, poważna komisja elficko-mikołajkowa wyruszyła na poranny obchód klas, by ocenić ich wystrój, przebranie dzieci i wychowawców, a przede wszystkim zimowo-świąteczne aranżacje muzyczne (bo, jak powszechnie wiadomo, Mikołaj bardzo lubi, gdy jest śpiewająco i radośnie tego dnia). Gdy tylko raport o tym, że wszystkie klasy są 100% gotowe na przyjęcie Mikołaja  dotarł do Głównej Pani Mikołajowej, oddelegowała Mikołaja z orszakiem śnieżynek do roznoszenia prezentów.  Dla umilenia oczekiwań  uczniowie mogli wykreować własne wirtualne  spotkanie w świątecznej scenerii.

To był zdecydowanie przyjemny dzień... zwłaszcza, gdy okazało się, że klasa 5a otrzymała dodatkowo od Pani Mikołajowej „Złoty certyfikat dla najbardziej mikołajkowej klasy” uprawniający ją  do przełożenia pracy klasowej, klasa 4a – srebrny, a 8a -  brązowy. Wierzcie, takie prezenty są bezcenne.