II Międzynarodowa edycja "Przerwy na czytanie" - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

20 października nasza szkoła włączyła się w akcję bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim już po raz szósty zorganizowała  Ogólnopolską akcję  bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Jest to jednocześnie  II Międzynarodowa edycja tej akcji.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę lub aktualnie czytaną lekturę i spędzili przerwę na czytaniu. W akcji wzięło udział 180 osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji.