Pasowanie na pierwszoklasistę

W dniu 28.10.2021r. do grona pełnoprawnych uczniów i czytelników Szkoły Podstawowej im. Orła Białego dołączyło 17 pierwszoklasistów.

Uroczyste wejście  tanecznym krokiem poloneza rozpoczęło prezentację najmłodszych uczniów przed obecnymi gośćmi: dyrekcją szkoły, rodzicami oraz gronem starszych kolegów i koleżanek. Mieliśmy również okazję posłuchać recytowanych i  muzycznych występów opowiadających o ważnych tematach dla naszych  uczniów: o tym, czego już się nauczyli, co poznali, jakie wartości są dla nich ważne, a także zobaczyć choreografię do drugiego, tym razem ludowego tańca.

Wzniosłości wydarzenia dodawała obecność pocztu sztandarowego. I to właśnie na sztandar – godło naszej szkoły, pierwszoklasiści złożyli odczytane przez Przewodniczącą Szkoły uroczyste ślubowanie, po którym Dyrektor Szkoły, p. Artur Mosiak dokonał symbolicznego pasowania, a świeżo pasowani uczniowie oddzwonili w dzwon, oznajmiając jednocześnie oficjalny początek ich przygody w naszej szkole.

Kolejno przyszedł czas na złożenie ślubowania czytelnika, a wraz z nim na podarowanie każdemu z uczestników pamiątkowej książki pierwszoklasisty. To zresztą nie koniec prezentów.  Uczniowie otrzymali również drobne upominki od Rady Rodziców,  Gminy Oleśnica oraz ogrom słodkości, które czekały na nich w klasie,a o co zadbali niezawodni rodzice uczniów.