My Water Footprint

Rok szkolny nieubłagalnie dobiega końca i nadchodzi czas podsumowań. Nasz projekt My Water Footprint również pomału się kończy i również próbujemy podsumować nasze całoroczne działania.

W drugim tygodniu czerwca uczniowie klasy 6a podpisali (jako współautorzy) książkę, która powstawała w ramach działań projektowych i wręczyli ją naszej Pani z biblioteki. Można znaleźć ją na półce, wypożyczyć (do czego zachęcamy) i przeczytać o niezwykłych przygodach Aquy, Ashley i Alexa. W tym samym tygodniu, na jednej z lekcji j. angielskiego, połączyliśmy się online na żywo z uczniami z Grecji oraz Turcji i wymieniliśmy się doświadczeniami i opiniami na temat udziału w projekcie. Przypomnieliśmy sobie wspólne działania oraz to, czego przez ostatnie miesiące się nauczyliśmy. Wyraziliśmy również nadzieję na współpracę w przyszłym roku. Na końcu zapytaliśmy o pogodę w obu krajach i wiemy, że w Grecji jest 28°C, a w Turcji aż 32°C. Czeka nas jeszcze jedno, ostatnie zadanie, które wkrótce wykonamy na podsumowanie…, ale o tym napiszemy wkrótce.

Justyna Plota