Piracki Dzień Dziecka

Kiedy jest najlepszy dzień na poszukiwanie skarbu i zabawę w piratów? Oczywiście, że w Dniu Dziecka!

Pierwszego, czerwcowego poranka przedszkolaki znalazły list ukryty w butelce. Okazało się, że to wiadomość od Rudobrodego Pirata, który w nocy obrabował nasze przedszkole i porwał prezent pozostawiony w sali poprzedniego dnia. O nie tego się nie robi dzieciom! I to w Dzień Dziecka!

Aby odnaleźć skradziony prezent, dzieci musiały wykonać zadania, żeby następnie otrzymać fragmenty mapy, które połączone w całość wskazywały miejsce ukrycia skarbu!

Przedszkolaki bez wahania podjęły to wyzwanie i zaraz po śniadaniu ruszyły do akcji. Po nadaniu pirackich imion i nakryciu głów pirackimi kapeluszami dzieci przystąpiły do zadań, w których mogły się wykazać bystrością umysłu, odwagą, siłą i sprawnością fizyczną. Dzięki współpracy i zaangażowaniu całej grupy  wszystkie kawałki mapy zostały zdobyte i sklejone w jedną całość. Najmłodsi szybko rozszyfrowali miejsce zaznaczone krzyżykiem i migiem ruszyli na poszukiwania. I tak oto odnaleziono ukryty skarb. Uśmiechy mały odkrywców były bezcenne! Chwilo trwaj wiecznie!

Ale czy skarbem były tylko bańki mydlane, owinięte w złoty papier i schowane w kufrze? Sami oceńcie;-)