Dzieci Świata, czyli Dzień Dziecka w naszej szkole

Jak połączyć zabawę, kreatywną naukę i integrację w grupie? Najprościej! Zorganizować grę terenową, podczas której trzeba zmagać się z mapami, szyframi, tajemniczymi listami i kartami.

Tak właśnie upłynął nam dzisiejszy  Dzień Dziecka. Uczniowie klas 1-8 rozwiązywali zadania ukryte na szlaku przekazanych im wskazówek, by finalnie otrzymać hasło/ puzzle i zadanie – stworzyć wg własnej pomysłowości makietę jednego dziecka z różnych stron świat.  W efekcie zawitały do nas dzieci, np.: japońskie, etiopskie, Inuitów czy Aborygenów. Przygotowane zadania wymagały myślenia, refleksu i wiedzy z wielu dziedzin. Jednak nie było nudy. Wszystkim towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.

A nasze przedszkolaki w pirackim klimacie poszukiwały skarbu. I udało się! Odkryły m.in. wielkie pudła pełne chrupek przekazanych nam od Wójta Gminy Oleśnica – pana Marcina Kasiny oraz Firmę Boramex ze Spalic. Z kolei nasi Kochani Rodzice zadbali, by  nie  nam zabrakło sił w twórczym myśleniu – po zmaganiach czekały na nas wielkie pizze.  I jeszcze integracyjne zajęcia w klasach lub/ i w terenie, z których niejednokrotnie wyszliśmy z prezentami.

To był naprawdę świetny dzień. Czy jutro też nasi Drodzy Nauczyciele przygotują dla nas jakieś niespodzianki? Tylko prosimy o same miłe.Wyluzowany