„Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednego człowieka”

Z tym przesłaniem  odwiedził nas  dzisiaj Patryk Potępa  - wolontariusz, działający na rzecz potrzebujących ludzi w Afryce (a kiedyś uczeń naszej szkoły).

Przez kolejne godziny opowiadał z zapałem i  wielkim zaangażowaniem naszym młodszym i starszym kolegom o swojej misji w Zambii –  o pracy w Linde, w jednej z afrykańskich szkół. O tym, jak niewiele trzeba dzieciom, które na co dzień często cierpią z powodu głodu, biedy, by być szczęśliwym. O wartości nauki, która daje im możliwość lepszego życia. W końcu o tym, jak cudownym przeżyciem, nadającym sens życiu,  jest bezinteresowną praca na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia. Jak powiedział „wolontariusz wyciąga ręce , by pomagać za darmo, a nie, by oczekiwać zapłaty”.
A może by tak zostawić nasz wygodny świat i zostać wolontariuszem w Afryce? Niejeden tak sobie cichutko pomyślał po spotkaniu. Dziękujemy za wszystkie ciekawe opowieści i za naukę języka suahili też.