Dzień Patrona Szkoły

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy wraz z zaproszonymi dostojnymi gośćmi – włodarzami Gminy Oleśnica Dzień Patrona Szkoły, a tym samym pierwszą rocznicę nadania naszej szkole imienia Orła Białego.

Po poetyckim wstępie słowami naszej noblistki  Wisławy Szymborskiej, zwrócił się do nas, wszystkich zgromadzonych  pan dyrektor Artur Mosiak, przypominając nam o wartości tradycji, także naszej nowej, związanej z patronem.

Następnie głos zabrał pan  Marcin Kasina- Wójt Gminy Oleśnica, m.in. pięknie odnosząc się do symbolu orła, który, tak, jak nasza reprezentacja ma na piersi, tak my mamy w naszych sercach.

Część artystyczną rozpoczęła piosenka uczniów z klasy drugiej, mówiąca o naszej historii narodowej. Po niej wystąpiła szkolna grupa teatralna, opowiadając muzyką i ruchem historię orła białego – naszej ojczyzny przez stulecia.

Nie zabrakło i polskich tańców narodowych, tym razem radosnego krakowiaka, przygotowanego również przez drugoklasistów ( oni także zakończyli występ piosenką o miłości do Polski) Z kolei  z nostalgicznym akcentem zaprezentowała się Ania w utworze muzycznym „Leć orle biały”.

Pięknie dziękujemy wszystkim za chwile wzruszeń i zadumy.