O mikrobiologii do ekologii, czyli młodzi naukowcy na Uniwersytecie Wrocławskim

To już trzeci wyjazd edukacyjny w ramach projektu „Od genu do ekosystemu - innowacyjny program rozwoju kompetencji kluczowych w edukacji biologicznej dla uczniów szkół podstawowych”.

Tym razem uczestniczyliśmy w laboratoryjnych zajęciach poświęconych bakteriom m.in. na naszej skórze, których hodowlę sami założyliśmy. Badaliśmy także obecność bakterii w rożnych środowiskach życia. Poznaliśmy się bliżej z nietoperzami, np. próbując naśladować dźwięki, jakimi się porozumiewają, a także analizowaliśmy różnorodność świata zwierząt, co zaowocowało naszymi własnymi kreacjami idealnego zwierzęcia. Nie zabrakło także pracy nad kreatywnością własną. Te zajęcia nauczyły nas, że pomysłowość to w wielu przypadkach klucz do sukcesu – nie tylko w nauce.