Ósma klasa i co dalej?

W ostatnią środę uczniowie z klasy ósmej i siódmej pojechali zwiedzić jeden z największych oleśnickich zakładów  -  GKN Driveline.

Robot

Nasza wizyta miała na celu poznanie specyfiki pracy z nowoczesnymi urządzeniami (a nawet inteligentnymi robotami) służącymi do produkcji półosi do aut w całej Europie i poza nią, co od samego początku wzbudzało większy entuzjazm u chłopców. Okazało się jednak, że praca w tak dużej firmie to także potężny dział logistyki, finansów, programowania, zarządzania... i jeszcze, jeszcze więcej, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.
Na początku szefowie z różnych działów opowiedzieli nam o pracy w firmie, a później, ubrani w profesjonalne, kaski, okulary ochronne i kamizelki zwiedziliśmy halę produkcyjną.
Z wycieczki każdy wrócił, nie tylko z torbą gadżetów, które otrzymaliśmy od GKN-u, ale też z refleksjami na temat własnych oczekiwań i potrzeb dotyczących naszej, już całkiem niedalekiej, przyszłości zawodowej.