Mistrzowie Konkursu Humanistycznego

29 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej Gminy Oleśnica odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny zorganizowany w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. Jego myślą przewodnią były słowa pochodzące z ballady „Romantyczność” Adama Mickiewicza: „Miej serce i patrzaj w serce”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy nie mieli sobie równych. Drużyna w składzie: Jowita Wróbel, Michał Grzyb i Bartosz Jachowicz z kl. VIII oraz Mikołaj Lipiński i Bartłomiej Sieruga z kl. VII pokonała reprezentatntów ze wszystkich szkół Gminy Oleśnica.

Dzieci rozwiązywały rebusy, odpowiadały na pytania dotyczące lektur, wskazywały odpowiednie frazeologizmy, poprawiały błędy językowe, określały środki stylistyczne, tworzyły lepieje. Konkurs był okazją do dobrej zabawy, ale także nauki.

Nasza drużyna zajęła I miejsce. Gratulujemy!

Agnieszka Grzesińska