Logopedyczne zmagania najmłodszych

W dniu 23.02.2024 r. odbyła się pierwsza część Szkolnego Konkursu Logopedycznego. Wzięły w niej udział grupy przedszkolne. Najpierw dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie". W utworze wiele jest słów trudnych do wymówienia przez najmłodszych. Dzieci mogły usłyszeć ich prawidłowe brzmienie. Następnie przedszkolaki z grup 0b i 0c kolorowały specjalnie przygotowane na tę okazję obrazki przedstawiające warzywa z wiersza, a starszaki z grupy 0a samodzielnie wykonywały ilustracje do tekstu Brzechwy. Podczas działań plastycznych dzieci rozmawiały z logopedą na temat swoich prac, co sprzyjało obserwowaniu dzieci, nawiązywaniu z nimi relacji, dało możliwość utrwalenia prawidłowej wymowy. Na zakończenie spotkania w każdej z grup zostały przeprowadzone zajęcia logopedyczne wspierające prawidłowy rozwój mowy, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Mistrzami Szkolnego Konkursu Logopedycznego zostali: Nela Grzesińska (0b), Zuzanna Wójtowicz (0c), Nikodem Bełza (0a), a Wicemistrzami: Pola Łasińska (0b), Marta Kapustyńska (0c) i Hanna Pacyna (0a)

W dniu 13.03.2024 r. odbędzie się druga część konkursu, do udziału w której zapraszamy uczniów klas I-VIII. Do zobaczenia.