Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom korzyści płynących z czytania. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Pomaga odnieść sukces w szkole, a także jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wychowawcy klas I – III oraz oddziału przedszkolnego w tym dniu czytali uczniom fragmenty wybranych przez siebie książek. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Zachęcamy rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut.